X

Cast

CAST

Oyuncu ve oyuncu adaylarının egoları ile yüzleşmeleri, gerçekçilikten uzak ve insanları rahatsız edici bir duruma kendinizi düşürmeniz hem bizim için hemde cast  seçmelerinde sizi negatif olarak etkiler. Oyuncu seçmelerine giderken mümkün olduğu kadar doğal olarak gitmenizi öneririz. Ego aslında kişinin kendisidir. Egolu olmak genel olarak bencil olmak ve kendi çıkarlarını bütün güzellikleri mahvederek her zaman önde tutmalarıdır. Genel olarak hep bir BEN ile gezerler  kendi özleri her şeyin önündedir. Ben yaptım, Ben olmasaydım  Ben, Ben, Ben özsaygıları hep önde gezen insanlardır.

 

Hâlbuki profesyonel, nazik ve kendi doğal halleri ile cast seçmelerine gelen oyuncu adayları işlerinde daha olumlu sonuçlar ile başarıya ulaşmışlardır. Cast Seçmeleri’nde oyuncu adaylarından istenilen bir karaktere girmeleri, ego merkezli gelen oyuncu adayları performanslarını beğenilmek ve kabul edilmek üzerine kurarlar. Bu olay oyuncu adayının güvensizliğini ortaya koyar. Oyuncu adaylarının cast Seçmelerine girmeden evvel Egonuzu bir kenara bırakarak girmenizi tavsiye ederiz.

 

Ekranlarda izlediğimiz hayranlıkla baktığımız Profesyonel oyuncular bile bir projenin cast seçmelerinden geçtikten sonra kendi içlerinde acaba olucakmı, yapabilecek miyim gibi kendilerinden şüphe etmektedirler.

 

Dizi ve Sinemalarda izlediğiniz, beğendiğiniz hatta hayran olduğunuz oyuncuların hepsinin, insanların davranışlarına, hareketlerine, doğal yaşantılarına kendi içlerinde merakları vardır. Farklı karakterler farklı yaşantılar gözlemlenerek ekran önüne taşınmıştır. Oyuncu adayları gördükleri bildikleri yaşadıkları kadar kendilerinden verirler. Örneğin bir gay rolüne seçildiniz duruş ve mimikleriniz nasıl olacağı hakkında ne kadar bilgili iseniz ondan fazlasını sizden alamayız.

 

Cast Seçmeleri’ne gelen oyuncu adaylarımız, genelde kendilerini sevdikleri hayran oldukları ekranlarda gördükleri yıldız oyunculardan bir görürler. Bizim o oyunculardan ne eksiğimiz var bizlerde yapabiliriz gibi düşüncelere sahip gelirler. Bizler genelde bu tip düşüncelerin yanlış olduğunu, o oyuncuların oldukları yere gelebilmek için yoğun bir eğitim sürecinden geçtiklerini oyuncu olabilmek için büyük bir sabır ve aşk ile büyük zamanlar harcadıklarını, oyuncu olmayı gerçekten tüm kalpleri ve ruhları ile isteyerek yola çıktıklarını anlatmaktayız. Onlar için hayatta başka hiçbir şeyin anlam ifade etmediği belirtiriz.

 

Oyuncu olmak istiyorsunuz, bunun için eğitime devam etmeye açık olmalısınız ve tüm kalbiniz, ruhunuzla  inanarak hareket etmeniz gerekiyor. Başarıya ulaşmak için çaba harcamanız gerekmektedir. Sizi mutlu eden heyecanlandıran şeyleri öğrenmek hayat enerjinizi de yüksek tutar.