Çocuk Oyuncu Olmanın Yolları

Çocuk Oyuncu Olmanın Yolları

Çocuk Oyuncular İçin Püf Noktalar

Çocuk Oyuncu Olmanın Yolları

Çocukları bizim geleceğimizdir. Her çocuğun başarılı olma potansiyeli çok yüksektir fakat bu durum çocuklarımızı nasıl yönlendirdiğimize bağlıdır. Çocuklarımızın küçük yaşlarda hangi işe eğilimli olduğunu tespit edip o işe doğru yönlendirmemiz gerekmektedir. Bu sayede ise çocuk oyuncularımız meydana gelmektedir. Öncelikle şunu söylemek gerekirse oyuncu olmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Tabii de her aile çocuğunun tanınmasını ve ekranlarda olmasını ister ama burada ajans seçimi yaparken aileler dikkat etmek zorundadırlar.

 Oyuncu olunması istenen her çocuk oyuncu aileleri tarafından herhangi bir yetenek görülüyorsa ya da çocuk oyunculuk yapmak için yeteneği olmasa bile birkaç özel derse giderek kendini geliştirebilir. Bu oyunculuk dersleri bazı ajanslarda verilmektedir. Microp Production’da bunlardan birisidir. Çocuk oyuncularımız için gereken bütün kolaylıklar ajanslarımız tarafından sağlanmaktadır.

 

 

Çocuk Oyuncularımızın Gelişimi

Çocuk oyunculuğa başlayacak kişi yaşı itibari ile fazla sıkılmamalı ve işten soğutulmamalıdır. Genellikle oyunculuk işi esnek saatleri olan işlerdir ve setlerin ne kadar süreceği ne zaman biteceği belli olmaz. Fakat çocuk oyuncular denilince bu kavram biraz değiştirilmeli. Çocuk oyuncuların okulları ve eğitimleri doğrultusunda çocuk oyuncunun ders programı hesaba katılarak bir takvim belirlenmelidir. Çocuk oyuncular diye adlandırdığımız kısım 0 ile 18 yaş aralığında ki kişilerdir. Bu yaş aralığındaki çocuk oyuncular aileleri yanlarında olmadan herhangi bir ajansa kayıt yaptıramamaktadır.

Son zamanlarda dizilerde ve filmlerde fazlasıyla rastladığımız çocuk oyuncular oyunculuk işine renk katmıştır ve doğru yönlendirildikleri sürece renk katmaya devam edeceklerdir. Oyunculuğun yaşı yoktur demiştik bunun üstüne yetenek sahibi olmanın da yaşı yoktur demek yalan olmaz sanırım. Bazı dizilerde ve filmlerde rastladığımız çocuk oyuncular bazen başrol oyuncularından bile başarılı olabilmektedirler. Toplumumuzda ise bu olay çok güzel karşılanmaktadır. İzleyicilerin ekranlarda çocuk oyuncuları görmeyi sevdiğini de söyleyebiliriz aslında. Çocuk oyuncular son dönemde gösterdikleri performanslarla bizleri adeta şok etmişlerdir. Çocuk oyuncularımızın sergiledikleri oyunculuk performanslar bizler tarafından alkışları toplamıştır.

 

Çocuk Oyuncuların Kazandıkları

Ailelerin çocuklarını bir dizide ya da ekran karşısında göstermesi aslında kolaydır. Microp Production çocuk ajansına internet üzerinden başvurarak veya merkeze gidilerek kolayca üye olunmaktadır.

Demiştik ya hani oyunculuğun ve yeteneğin işi yoktur diye para kazanmanın da oyunculuk sektöründe yaşı yoktur. İzleyici tarafından kabul edilmiş ve performanslarıyla alkış toplamış çocuk oyuncular sürekli oynadıkları bir dizide dudak uçurtacak paralar da kazanmaktadırlar. Fakat bu konuda çocuk ajanslarının çocuk oyuncularımızın arkasında durması ve haklarını savunması gerekmektedir. Microp Production olarak uzman ekibimiz ve profesyonel çalışanlarımız çocuk oyuncularımızla ayrıca özen göstererek çalışmaktadır. Ülkemizin en fazla çocuk oyuncusu olan ajanslardan birisi olarak çocuk oyuncularımı doğru yönlendirerek onları bu sektörde büyütmeyi hedeflemekteyiz.