En İyi Cast Ajansları

En İyi Cast Ajansları

En İyi Cast Ajansları Hakkında

 

En İyi Cast Ajansları

 

Cast ajansları dizi, film ve çeşitli mecralara oyuncu gönderen firmalardır. Bu firmalar sadece oyuncu göndermekle sorumlu değillerdir. Aynı zamanda oyuncuların haklarını korumaktadırlar. Cast ajansları dizilere, filmlere ve çeşitli mecralara gönderdiği oyuncuları takip ederler ve gelişimini kontrol ederler. Artık kameraya alışan ve uzmanlaşan üyelerini daha sağlıklı yol alabileceği çeşitli mecralara yönlendirirler. Oyunculuğa başlamak isteyen kişilerin kurslardan sonra geleceği ilk yer cast ajanslarıdır. Bu sebepten dolayı seçilecek cast ajansları büyük önem taşımaktadır. Seçilecek cast ajansları profesyonel biçimde çalışan uzman bir ekipten oluşmalıdır. Bir cast ajansına üye olmadan önce mutlaka araştırılmalı ve hangi mecralarda nasıl işler yaptığına bakılmalıdır gerekirse bir üyesi ile iletişime geçip cast ajansı hakkında bilgi alınmalıdır.

 

Cast Ajansları Çalışma Sistemi

Cast ajanslarının çalışma sistemi şöyledir. Diziler, filmler veya çeşitli mecralar cast ajansından oyuncular isterler bu oyuncuları da kullanacakları alanlara göre cast ajanslarına tarif ederler cast ajanslarının bu tarife en uygun oyuncuyu seçmesi gerekmektedir. Kötü bir oyuncu tercihi hem diziler ve filmler açısından hem de oyuncu açısından iyi olamayacaktır ve iki tarafta bundan rahatsızlık duyacaktır. Bu sebepten dolayı Microp Production gibi iyi bir cast ajansı olmak için uzman ve profesyonel bir ekibe sahip olunmalıdır. Diziler, filmler ve reklamlar çoğunlukla İstanbul çevresinde çekilmektedir fakat başka yerlerde de çekilen diziler ve filmler vardır iyi bir cast ajansının ulaşım ve konaklama hizmeti iyi olmak zorundadır aksi durumda oyuncular fazlasıyla yıpranacaktır.

En iyi cast ajanslarından olan Microp Production’a sadece ajansa giderek değil internet üzerinden de başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yaparken formu düzgün bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu formdan iki tarafında memnun kalması halinde üye işlemleri hız kazanacaktır ve üyelik işlemiz tamamlanacaktır.

Cast Ajansları Ücret

Cast ajanslarında genellikle oyuncunun oynadığı bölüm başına para verilmemektedir. Oynadığı diziler, filmler ve reklamlar maaş zamanın hesaplanıp aydan aya ödeme yapılmaktadır. Fakat çalışacağınız cast ajanslarının ödemelerini zamanında yapıp yapmadığı konusunda araştırma yapmalısınızdır. Profesyonel ve uzman ekiple çalışmayan cast ajansları sizi bu konuda mağdur edebilmektedirler. Cast ajanslarına kayıt yaptırırken kesinlikle yazılı bir sözleşme yaptırmalısınızdır. Microp Production olarak en önem verdiğimiz konu oyuncularımızın memnuniyetidir. Profesyonel ve uzman ekibimizle oyuncularımız her zaman kontrol altında ve gelişimleri izlenmektedir. Bu sebepten dolayı kayıt olabileceğini en iyi cast ajansı Microp Production’dur.