X

Oyuncu Olmak için Neler yapmalıyız?

Siz de televizyon dünyasının renkli sektörüne dâhil olabilmek ve hayaliniz de yaşattığınız oyunculuk fırsatını yakalaya bilmenin yollarını mı arıyorsunuz?

OYUNCU OLMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ

Siz de televizyon dünyasının renkli sektörüne dâhil olabilmek ve hayaliniz de yaşattığınız oyunculuk fırsatını yakalaya bilmenin yollarını mı arıyorsunuz? Nasıl oyuncu olunur, oyuncu olmak için ne yapılır, gerekleri ve sorumlulukları nelerdir gibi sorular oyuncu adayların akıllarını kurcalar. Cast oyuncu olmak için neleri göz önüne almalıyız? Bunu size birkaç madde de açıklayacağız.

Hiç şüphesiz herkes oyuncu olabilir ve oyuncu olmak için çok güzel de olmanıza gerek yok. Zira bu sektör de herkese yer var. Uzun, kısa, güzel ya da çirkin. Yalnız bu mesleği icra eden herkes için bu durumun avantajlı tarafları da var, dezavantajlı tarafları da. Karşınızdakinin duygusuna dokunup, o duyguyu hissedebiliyor, hissettiğinizi de hissettirebiliyorsanız oyuncu olabilirsiniz.

Tabii ki ilk önceliğiniz sizin sürekli yanınız da olabilecek, sizi destekleyebilecek bir cast ajansla tanışmak ve cast ajansa kaydınızı yapmak olmalıdır. Doğru bir ajansla çalışmalısınız ki, doğru yönlendirilebilesiniz. Doğru ajans için www.micropproduction.com u inceleyebilirsiniz.

Öncelikle oyuncu olmanın bir meslek olduğunu, hatta meslekten fazlası, bir yaşam tarzı olduğunu bilmelisiniz. Bu işi hobi olarak görüp arada sırada yaparım zihniyetiyle yapamazsınız. Kesinlikle bunu ciddi bir iş olarak görmeniz lazım. Çünkü oyunculuk kolay bir iş değildir. Sabır ister, emek ister. Gecesi gündüzü olmayan bir sektördür. Çekimleri hayatınızın boş zamanlarına koyamazsınız. Aksine hayatınızı işinize göre planlamanız gerekir.

Nasıl oyuncu olurum düşüncesinde olanlar bugünün usta oyuncularının sektöre girer girmez ünlü olduklarını da düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Her biri dizi ve filmlerde figüranlık yapmış, cast ajansları ile çalışmış oyuncular durdukları yerde keşfedilmediler. Siz de ünlülerin hayatlarını incelediğiniz de bunu görebilirsiniz.

Siz de oyuncu olmak istiyorum diyebilir ve kamera önü oyunculuk dersleri almış olabilirsiniz. Fakat iyi bir oyuncu olmak için bu yeterli değildir. Cast oyuncular egolarını bir kenara bırakmalı ve onlara denilenleri yapmalıdırlar. Ve onlara gelen dizi ve reklam oyunculuklarını küçük büyük demeden kabul etmelidirler. Oyuncu olmak isteyenler elinden geldiğince sahnede olmalılar ve küçük rollerle kendilerini geliştirmeliler ancak böylece fark edilebilirler.