X

Oyunculuk

Oyunculuk
Oyunculuk eğitimi günümüzde, büyüyen sektör içinde gerekli bir hale geldi. İyi bir oyuncu olabilmek için oyuncu adaylarının dikkat etmesi gereken kaliteli, işinin ehli kişilerden eğitim alabilmektir. Bizler Microp Casting Production olarak size en kaliteli eğitimi vermek için buradayız. Konservatuvar mezunu ve tanınmış eğitimcilerimiz eşliğinde eğitim almaktasınız. Microp Casting Oyunculuk Atölyesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda eğitim verilmektedir.

Öncelikle burada düzgün Türkçeyle kendinizi ifade edebilmeyi, jest ve mimiklerinizi kullanabilmeyi, diksiyon, ses, nefes, tonlama ve tipleme yaratmayı ve iletişiminizi geliştirmeyi öğreniyorsunuz. Sadece oyunculuk sektöründe değil hayatınızın her alanında size katkı sağlayacak bir eğitim almış oluyorsunuz.

Bu da kamera karşısında heyecanınızı yenmenizi verilen karakteri en doğru şekilde hayata geçire bilmenizi sağlamaktadır. Oyunculuk eğitimi sizleri daha öz güvenli ayakları yere sağlam basan verilen her tiplemeyi en doğru ve kararında canlandırabilen iyi bir aday haline getirecektir. Oyunculuk mesleğini yaptığınız süre zarfında aslında hala öğrenmeye devam ediyor olacaksınız. Yani her meslekte olduğu gibi ömür boyu öğrenmeye devam edeceksiniz. Bu da sizi daha işinin ehli daha profesyonel bir insan haline getirecek.

Bir bakıma oyunculuk mesleğini en iyi şekilde icra edebilen birer sanatçı oluyorsunuz. Çünkü düşünme, üretme ve tüm bunları hayata geçirebilme gibi yeteneklerinizi keşfediyorsunuz. Oyunculuk bir bakıma kendinizi keşfetmenizi, eksiklerinizi ve kendinizi tanımanızı sağlar. Bu da çok istemeye ve çalışmaya bağlıdır. İyi bir oyunculuk eğitimi sonrasında eğitimi alıp kenara çekinmemeniz kendinizi de eğite bilmeniz gerekir. Sabırlı ve özverili bir şekilde yüreğinizi ortaya koyarak çalışırsanız emeklerinizin karşılığını da almış olacaksınız. Oyunculuk eğitiminde her oyuncu adayına kişiliklerine bakılarak özel eğitim verilmelidir yani nabza göre şerbet deyimi üzerinden düşünebilirsiniz. Çünkü herkesin bir şeyi anlama, kavrama ve uygulama biçimi farklıdır.

Oyuncu adayları bazen ben yeteneğime güveniyorum eğitime ihtiyacım yok dese de burada bir sanat bir meslek icra edildiği unutmamalıdır. Her oyuncu adayı oyunculuğa bir adım atmış sayılır. Bizler burada sadece oyunculuk eğitimi vermiyoruz aynı zamanda topluma örnek olacak bireyler de yetiştirmeyi hedefliyoruz. Uygun eğitim ortamı ve ekipmanlarla ikinci aşamada kamera oyunculuk eğitimi verilmektedir. Tiplemeler yaratılıp bunlar üzerinden audation çekimleri yapılarak kişilerin projeler için artık hazır hale gelip gelmediği saptanmaktadır.

Oyunculuk eğitiminde sabır ve anlayış her eğitim ortamında bulunmalıdır. Canlandırılan karakterle empati içinde olunursa daha çok başarı sağlanır. Microp Casting Production olarak size yeni bilgiler sunmayı ve sektöre güçlü adımlarla başlatmayı hedefliyoruz. Eğitiminiz ve başarınız bol olsun.