X

Çocuk Oyuncu Olmak İçin Neler Yapılmalı

Çocuk Oyuncu Olmak İçin Neler Yapılmalı

Hepimizin halidir çocukken oyuncu olmak ve ekran karşısında görünmek çoğu zaman ailelerde çocuklarının ekran karşısında görünmesini isterler. Fakat çocuk oyuncu olmak için ne yapmak gerekir?

Çocuk Oyuncu Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle Microp Production gibi çocuk oyunculuk konusunda uzman cast ajanslarına gitmek ve kayıt yaptırmak gerekmektedir. Haliyle çocuk oyuncularımızda çok büyük bir yetenek istenmemektedir. Bunun yanı sıra Microp Production cast ajanlarında çocuk oyunculara eğitimler verilmektedir ve geleceğe yönelik iyi oyuncular eğitilmelidir. Çocuk oyuncu eğitimlerini sadece geleceğe yönelik olarak değerlendirmemek gerekir. Günümüzde birçok dizi film ve reklamlarda çocuk oyuncular kullanılmaktadır. Uygun olması durumunda çocuk oyuncular bu rollerde kullanılmakta ve cast ajansları tarafından yönlendirilmektedir.

 

Çocuk oyuncular küçük yaşları sebebi ile esnek set saatlerine uyum gösteremiyor olabilirler. Microp Production gibi profesyonel cast ajansları çocuk oyunculara özel takvimler çıkarmaktadır. Çocuk oyuncuları yormadan ve meslekten soğutmadan çeşitli yerlerde kullanmaktadır. Cast ajansları çocuk oyuncuları sadece ekran karşısında değil fotomodel ve manken olarak da yönlendirebilirler. Burada Microp Production cast ajansında olduğu gibi çocuk oyuncuları doğru bir şekilde yönlendirmeleri gerekmektedir. Çünkü bu yönlendirmeler çocuk oyuncuların geleceği için çok önemli unsurlardandır.

 

Doğru Cast Ajans Seçimi

Çocuk oyuncuların yazdırılacağı cast ajansları da çok önemlidir. Cast ajansları güvenli ve sertifikalı cast ajansları olmalıdır. Microp Production cast ajansında birçok sertifika ve uzman kadro mevcuttur. Uzman kadromuz sayesinde çocuk oyunculara bir abi abla gibi yaklaşılmaktadır. Bu durum çocuk üzerinde baskı yaramayacak ve rolüne odaklanmasını sağlayacaktır. Çocuk oyuncularımız okul saatleri olduğundan dolayı ders programlarına uygun olarak yönlendirilmektedirler. Unutmayalım ki oyuncu olmanın yaşı ve sınırı yoktur. Oyuncu olmak isteyen herkes oyuncu olabilir. Diziler, filmler ve reklamlar cast ajanslarına istedikleri oyuncu tiplerini iletmektedirler. Cast ajansları bu tiplere uygun cast ajansı üyelerini seçer ve bu dizilere, filmlere veya reklam çekimlerine yönlendirilirler. Günümüzde çocuk oyuncular çok fazla rol almaktadır. Bunun sebebi ise izleyicilerin çocukları ekranlarda görmek istemesidir. Çocuk oyuncular ailelerinin başvuruları doğrultusunda Microp Production gibi cast ajanslarına üye olabilirler.

 

Microp Production Farkı

Sizde çocuğunuzu kamera karşında görmek ve izlemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Microp Production ofislerine gidip çocuğunuzu yazdırmak veya internet sitemizde ki başvuru formunu doldurmak.