Headshot Fotoğrafların Önemi?

Headshot fotoğraflar cast sürecinin gerekli ve önemli parçalarından biridir. Önemli olmasının nedeni aktör veya modelin cast direktörlüğünü yapan ajanslar  ile bu endüstrideki yetkili kişilere karşı ilk izlenimlerini sunuyor olmalarıdır. Headshot çekimleri cast direktörlerinin potansiyel oyuncuları veya modelleri seçerken ilk izlenim almalarında yardımcı olur. Headshot fotoğrafların cast ajansları ve potansiyel oyuncu ile modellerin seçilmesindeki önemlerini sıralamamız gerekirse bunlar:

Headshot fotoğraflar genellikle aktörün cast direktörü karşısında verdiği ilk izlenimdir.Direktör aktörün kişiliğini, stilini ve ayırıcı özelliklerini inceler ve bu izlenime göre aktöre uygun canlandırabileceğini düşündüğü projelere sunar.

            Profesyonellik

İyi çekilmiş bir headshot fotoğrafı aktörün bu işte ciddi olduğunu ve profesyonelliğini yansıtır.İyi çekilmiş bir headshot fotoğrafı aktörün ya da modelin işi almasında ve aynı rol için yarıştığı rakiplerinin önüne geçmesine yarar.

            Role Uygunluk

Headshot cast direkörlerinin aktörün o role uygun olup olmadığına karar vermesinde önemli rol oynar. Aktörün gerekli fiziksel özelliklere sahip olup olmadığını, oynayacağı karakterin ruhunu yansıtıp yansıtamayacağını belirlemesinde son derece önemli olan bir etkendir. Aktörün Headshot fotoğraflarında yansıtabildiği duygular aktörün çok yönlülüğünü ölçer.Aynı zamanda uygun çekilmemiş ya da aktörü doğru yansıtmayan fotoğraflar, aktörün itibarına ve güvenilirliğine zarar verir.  

İyi bir headshot fotoğrafı o aktörün diğer aktörler arasından sıyrılmasına ve iş için seçilmesini sağlar.Bu yönden ele alındığında sizin için doğru olan cast ajansını seçmek önemlidir. Microp Production’da cast direktörlüğünü yapan ajanslar arasından en önde gelmektedir.Ve sektöre yeni yüzler kazandırma açısından önemli işler yapmaktadır. Eğer sizler de yeni yüz olarak ajansımıza katılmak istiyorsanız online başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz inceledikten sonra sizi detaylı bir görüşme için cast ajansımıza davet ediyoruz. Yapılan ön görüşme iki taraf için olumlu geçtiği takdirde size uygun olan projelere, sunumlarınız yapılır.

WhatsApp WhatsApp