REKLAM FİLMİNDE OYNAMAK

modelajansi

Reklam Filminde oynamak

Hangi markaların çekimlerinde yer alabiliriz?

Microp Production Cast Ajansı olarak, çalıştığımız markaların fotoğraf çekimleri, reklam ve tanıtım filmlerine model, oyuncu, fotomodel ve reklam yüzü cast akışını sağlamaktayız. İsmini ve reklamını en sık  gördüğümüz; Koton, Defacto, LC Waikiki, Armine, Kayra, Burger King, MC Donald’s, Getir, Ülker, Xiaomi ,Teknosa, hepsiburada, Trendyol gibi markalar (firmalar)  katalog çekimleri için tercih ettikleri kadın, erkek ve çocuk model cast ihtiyaçlarında Microp Production ile çalışmaktadır.

Kimler reklam yüzüne sahiptir?

Boyu ve kilosu dengeli olan, keskin yüz hatları olan, poz verebilme yeteneğine sahip, duruş ve yürüyüş konusunda özgüvenli, prezentabl, güler yüzlü olan deneyimli ya da deneyimsiz yeni yüz adaylar, katalog çekimlerinde model ya da reklam yüzü olarak bize başvuru yaparak yer alabilirler.

Reklam özel tip yüz nedir? Bu gruba kimler dahildir?

Özel tip; Model ve reklam yüzüyle karıştırılmaktadır. Özel tip cast‘ta kendine özgün fiziksel özellikler aranmaktadır. Tonton nine ve dedeler, kas kütlesi oldukça gelişmiş “bodyci” olarak sıfatlandırdığımız kadın ve erkekler, büyük beden olan kadın, erkek ve gençler, basketbolcu ve voleybolcu fiziğine sahip kadın, erkek ve yeni yüz gençler. Oldukça uzun saç ve sakala sahip 18-65 yaş arası erkekler, özel tip cast’tır. Örneğin; hamburger reklamlarında yer alan kilolu ama sevimli bir yüze sahip kişiler, saç ürünleri markalarında yer alan uzun ve gür saçlı kadınlar. Özel tip cast kategorisine verebileceğimiz daha açıklayıcı örneklerdir.

bebekajansi
bebekajansi

Her bebek reklam yüzü olur mu?

Evet. Yenidoğan grubundan 3 yaşa kadar her bebeğinin şansı bulunmaktadır. Firmaların briefine uygun ay ve yaş grubunda ki bebeklerin sunumu, yapımcı firmaya yapılmaktadır. Bebeklerin en çok yer aldığı çekimler arasında bebek bezi markaları ve bebek ürünleri gelmektedir. Molfix , Prima , Confy Baby, Baby Turco, Ebebek, Bebelac, Aptamil gibi markalar yeni yüz bebeklere daha çok yer vermektedir.

cocukajansi
cocukajansi

Her çocuk reklam yüzü olur mu?

Çocuk model de bizim aradığımız kriterlerden en önemlisi; algıları ve yönlendirmeye açık, uyumlu, güler yüzlü ve enerjik olmasıdır. Her çocuk sevimli ve güzeldir fakat fotoğraf çekilmekten hoşlanmayan, kalabalık ortamlarda çekingen tavırlar gösteren, hiperaktif ve kolayca ağlayan çocuklar çekimlerde ne yazık ki akışı zorlayacağı için ajansımıza kabul edilmemektedir.

Reklamlarda nasıl oynayabilirim?

Reklam filmlerinde model, reklam yüzü ve oyuncu olarak yer almak için; sadece oyuncu ve model çalışan bir cast ajansına online başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz inceledikten sonra sizi detaylı bir görüşme için cast ajansımıza davet ediyoruz. Yapılan ön görüşme iki taraf için olumlu geçtiği takdirde size uygun olan projelere, sunumlarınız yapılır.

 

WhatsApp WhatsApp