Oyuncu Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Oyuncu-Olmak-İçin-Gerekli

Oyuncu Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Günümüzde en popüler mesleklerin başında oyunculuk mesleği gelmektedir. Bir çok yapım firması projelerinde oynatmak için yeni yüz yetenekler aramaktadır. Her geçen gün sektöre yeni oyuncu adayları ihtiyacı artmakla beraber,bu meslekte kıdem kazanmış yükselmiş başrol oyuncuların boşalan yerini dolduracak yeni yüz oyunculara ihtiyaç vardır. Bir başrol oyuncu olmak için mücadele vermiş ve hak ederek geldiği konumun altında rol teklif edilemez. Bu bağlamda boşalan yeri doldurmak için her zaman geriden gelen bu mesleği sahiplenmiş kişilere hep ihtiyaç vardır. Peki oyuncu olmak için gerekli şartlar nelerdir sorusunun cevabını yazımızın devamında anlatmaya çalışacağız.

Bütün meslek dallarında olduğu gibi, oyuncu olmak için gerekli iki şart vardır. Bunlardan birincisi yetenek ikincisi eğitim almak. Eğer bu oyunculuk mesleği severek yapacağınız inancına sahipseniz ve yeteneğinize güveniyorsanız oyunculuk eğitimini almakta zorluk çekmezsiniz. Oyunculuk eğitimini tamamladınız ve sınavlarınızı geçtiniz diyelim, oyunculuğunuzu bir sahne veya ekran da rol alarak gösterip kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için size oyuncu olma yolunda  kariyer planlamanızı yapacak, yeni projelere auditionlara sunumunuzu gerçekleştirecek bir cast ajansı’na ihitacınız olacak. Günümüzde internet ortamından en iyi cast ajanslarını kolaylıkla araştırıp bulabilirsiniz. Türkiyenin en köklü oyuncu ajanslarından biri olan Microp Production’a oyunculuk başvurusu yapabilirsiniz.

 

Oyuncu olmak için gerekli şartlardan bahsettik, iyi bir oyuncu kendini donatmaktan vazgeçmemeli. Öğrenmenin ve eğitimin sonu kesinlikle yoktur. Topluma örnek bir insan olmak iyi bir oyuncu olmaktan daha önce gelir. Oyuncu olduğunuzda sizi örnek alacak bir hayran kitleniz olacaktır.

 

 

WhatsApp WhatsApp