Oyuncu Olmak İçin Ne Gerekli?

oyuncu-olmak-için

Oyuncu Olmak İçin Ne Gerekli?

Her geçen gün televizyon ve internet mecralarında dizi, reklam ve sinema filmi projeleri izleyici ile buluşuyor. Farklı kanallarda başlayan ve izleyici ile buluşan diziler de oyuncuların sayısı gün geçtikçe artıyor. Yapım firmaları yeni başlayacakları projelerinde yeni yüz oyunculara da şans veriyorlar. Birçok kişi dizilerde oynayan oyuncular gibi olmak istiyor ve oyuncu olmak için bir yol arayışına giriyorlar.  Peki oyuncu olmak için ne gerekli? Yeni yüz oyuncu adayları nasıl bir yol izlemeli?

 

Yeni Oyuncu Adayları Nasıl Bir Yol İzlemeli?

 

Oyuncu olmak isteyen kişi öncelikle görsel sanatları sevmeli ve kendi yeteneğinin farkında olmalı. Yeteneklerini geliştirme isteği çok önemli, iyi bir oyunculuk eğitimi almak bu işin olmazsa olmazı. Oyunculuk eğitimi almak için konservatuar veya özel atölyelerde oyuncu olma yolunda başlangıç yapabilirsiniz. Yeteneğim var oyunculuk eğitimi almama gerek yok diyenler de var ama onlar sadece figürasyon ve diyaloglu figürasyon olarak devam edebiliyorlar. Oyunculuk eğitiminin olmaması Devamlılık isteyen rollerde yeteneğin yanı sıra karakterde eksik kalmanıza ve başarısızlıkla kendinize olan güvenin de kaybolmasına neden olacaktır. İstek,tutku ve emek olmadan oyuncu olma  başarısına ulaşamayacağınızı söylemek isterim.

 

Eğitim almaya başladınız ve bu süreçte sektörde oyunculuk ajansı seçmeniz ve ajansa kayıt yaptırmanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz oyuncu ajansı sizi yapım firmalarının istediği tipolojideki işlerin görüşmelerine yani audition çekimlerine katılmanız için setcartlarınız ile sunumlarınızı gerçekleştirecektir. Sunumlarda görsel olarak ön seçmeden geçen oyuncu adayları görüşmelere çağrılacaktır. Bu görüşmeler gerçekten sabır gerektirmektedir, olmadı diye yolun başından dönen birçok yetenekli kişiler de olmuştur. Şayet iyi bir oyuncu adayı olarak size verilen rol de duyguyu hissedip hissettirebiliyorsanız, karaktere inanıp inandırabiliyorsanız şansınızın yüksek olacağını söyleyebilirim. Oyuncu olmak için gerekli olan bütün sorumluluklarınızı yerine getirdiniz bundan sonrası Oyuncu olmak için yolunuz bahtınız açık olsun.

 

Microp Production oyuncu ajansı olarak başvurularınızı web sayfamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cast direktörlerimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

WhatsApp WhatsApp