Cast Ajans Çalışmaları

cast ajans

Artık bir projede rol almak istiyorsanız, medya sektöründe 15 dakikalığına da olsa deneyim sahibi olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken iş bir cast ajansına başvurmak olmalıdır.
Peki, Cast ajanslarına nasıl başvurulur, görüşmede hangi sorular sorulur, fotoğraf çekilirken neler giyilir, yönetmenler kimleri beğenir? Deneme çekimine katılmanız gerektiğinde insanların üzerinde bıraktığınız ilk izlenim nasıl olmalı?

Televizyonlarda diziler çoğaldıkça, halk sadece dizileri seyretmekle kalmıyor, kendilerini de televizyon ekranında görmek istiyor. Dizilerde beğendikleri karakterlerin yerinde olmak isteyen adaylar cast ajanslarını tercih ediyor. Bugün bir dizide rol almak isterseniz ve oyunculukla ilgili bir deneyiminiz yoksa önce bir cast ajansına başvurmanız gerekiyor. Cast ajansa yapılan başvurular cast direktörleri tarafından değerlendirilmeyi tabi tutuluyor ve onaylanan başvurular görüşme için davet ediliyor.

Görüşme sonrası fotoğraf çekimine geçiliyor. Sizi en çok heyecanlandıran kısımlardan biri de burası. Bu kısım işin en zor ve en önemli kısımlarından biri. Çünkü bu fotoğraflarla vitrine çıkıyor, talep edilmeyi bekliyorsunuz. Cast ajansın kataloglarına bu fotoğraflarınızla giriyor ve dizi yapımcıları sizi bu fotoğraflara göre seçiyor. Bu küçük stüdyolar sıradan insanların vitrinde yaşamayı seçtikleri mekanlar oluyor.
Fotoğraflarınız çekildikten sonra deneme çekimlerine geçiliyor. Bu aşamada başarı, doğal olmaktan geçiyor. Profesyonel, nazik ve kendi doğal halleri ile cast seçmelerine gelen oyuncu adayları işlerinde daha olumlu sonuçlar ile başarıya ulaşırlar.

Deneme çekimleri yapıldıktan sonra siz artık bir cast ajansa kayıtlı oyuncu oluyorsunuz. Kişisel bilgileriniz, görüntüleriniz fotoğraflarınız cast ajansların arşivine ekleniyor. Dizi yapımcıları dizide küçük bir rol için oyuncuya ihtiyaç duyduklarında cast ajanslarının kataloglarına bakıyor ve en uygun olan kişiyi seçmeye çalışıyor.
Ajansların arşivleri gibi bekleme odaları da hiç boş kalmıyor. Cast ajansların salonları, gerçek dünyadan hayal dünyasına geçişin son bekleme odası oluyor.

WhatsApp WhatsApp