Çocuk Oyuncu Nasıl Olunur?

cocuk oyuncu nasil olunur

Çocuk Oyuncu Nasıl Olunur?

Çocuklarımız bizim en değerlilerimiz gelecek nesillerimizdir.  Eğitimlerin en iyisini araştırıp çocuğumuzun geleceğine katkıda bulunmayı hedefler iyi bireyler olarak hayatlarına devam etmeleri için elimizden geleni yaparız.

Günümüzde en revaçta olan meslekler arasında oyunculuk gelmektedir. Aileler çocuklarını oyunculuk mesleğine başlatmak istemekte ama çocuk oyuncu nasıl olunur sorusuna doğru cevabı bulmakta zorlanırlar. Bu yazımızda siz değerli velilere çocukları için nasıl bir yol izleyecekleri konusunda bilgilendirmeye çalışacağız.

 

Gelelim çocuk oyuncu nasıl olunur sorusunun cevabına. Başta çocuğunuzun gözlem ve yetenekleri konusunda eminseniz,çocuk oyuncular için hazırlanan kurslardan başlayarak yola koyulabilirsiniz. Çocuk drama eğitimi ile başlayarak çocuğunuzdaki değişimleri gözlemlemeniz gerekir. Çocuk oyuncu olmak için gerekli bir zaman günümüzde yoktur.  Bazı çocuklar için altı aylık eğitim yeterli olurken bazıları için bu süre bir sene gibi bir zaman dilimine uzayabiliyor. Çocuk oyunculuk eğitimini tamamladı diyelim,ses nefes,diyaframı kullanma,duygu geçişleri,tonlamalar konusunda bilgi sahibi olacaktır. Bu eğitimle çocuğunuz çocuk oyuncu olmasa bile hem çocuk yaşta hemde ilerki yaşlarında kendisini daha iyi ifade edebilecek iletişim konusunda zorluk çekmeyecektir.

cocuk oyuncu nasıl olunur
cocuk oyuncu nasıl olunur

Çocuk oyunculuk eğitimi tamamladınız ve çocuk oyuncu işine giriş yapmak istiyorsunuz.Şimdi sizlere öncelikle iyi bir araştırma sonrasında çocuk oyuncu ajansı seçmek kalıyor.Çocuk oyuncu ajansları,çocuğunuza nasıl davranmasından tutun sizi yönlendirecekleri görüşmelere kadar önem taşır.Sizlere tavsiyemiz sektörde eski ve köklü çocuk oyuncu ajans firması olması bu konuda işinizi kolaylaştırır. Çocuk Ajansına kayıt yaptırdıktan sonra çocuğunuz için uygun bir işin geleceği günü beklemeniz ve sabırlı olmanız şart. Çocuk oyuncu ajansları gelen işlerde çocuk oyuncuların istenilen iş tipolojisine göre sunum yaparlar.Tipoloji uyuyor fakat çocuk oyuncumuz eğitimini tam almamış ise şansımız hiç yok denecek kadar zayıftır.Eğer çocuğunuz eğitimini güzel bir şekilde bitirmiş ve yetenekli istenilen role girebiliyor istenilen duyguda başarı sağlıyorsa ilk gelen görüşmede şansınız oldukça yüksek olacaktır.

Çocuk oyuncu ajansı olarak bu renkli yolda minik yeteneklerimizin yanında olmayı microp production ekibi olarak çok istiyoruz.Siz de çocuk oyuncu ajansı arıyor iseniz muhtemelen şu anda yazımızı okumuş ve bize başvuru yapmaya çalışıyorsunuzdur.Çocuğunuz bilgileri ve bir adet fotoğrafı ile bize ulaştırmanız yeterli olacaktır.Başvurularınız cast direktörlerimizin değerlendirmesinden sonra size dönüş sağlayacaktır.

WhatsApp WhatsApp